נשירת שיער

למרות החוויה המאוד שליליות שיש לנו כנגד נשירת שיער באופן כללי והתקרחות בפרט, וההשלכות הרבות שיש לתופעה הזאת על חיינו, האיכות שלהם והנגזרות הרבות והשונות שלהם, בפועל, נשירת שיער היא תופעה שאינה בלתי טבעית- גם אצל גברים וגם אצל נשים והיא נפוצה הרבה יותר ממה שיכולנו לדמיין. למעשה נשירת שיער וגם הקרחה הם שלבים טבעיים בביולוגיה ובהתפתחות הטבעית של האדם. רוב הגברים יאבדו את שיער ראשם בגיל מסוים ורוב הנשים תסבולנה מדילול השיער על רקע שינויים בפריון, כלומר לידות ועם סיום תקופת הפריון והוסת.

 

שיער הוא איבר שמושפע באופן ישיר מהמאזן ההורמונלי בגוף שלנו, ובפרט מהורמוני המין, כאשר גברים שהם גבריים במיוחד, כלומר אלו שיש להם רמות גבוהות יותר של הורמוני המין הגבריים יאבדו את שיער הפדחת שלהם בשלבים מוקדמים יותר של החיים בעוד ששיער הגוף דווקא יגבר וזקיקי השיער הרדומים על פני הגוף יתעוררו ביתר שאת. כלומר נשירת שיער אצל גברים והקרחה בפרט מעידה דווקא על גבריות, אבל לא בראי התפיסה החברתית. מבחינת התפיסה העצמית רוב הגברים סובלים מפגיעה משמעותית בביטחון העצמי, בדימוי העצמי ובהצלחה בחיים לרבות בקריירה שלהם בעקבות כך.

 

השתלת שיער לגברים - הפתרון האולטימטיבי

יותר ויותר גברים החליטו לא להכנע יותר למחיר האיום שהם משלמים על אובדן השיער שלהם, יהיה טבעי ככל שלא יהיה, אובדן זה. השתלת שיער היא פרוצדורה בטוחה, מהירה וקצרה, לא מסוכנת והתמורה ממנה פשוט אינסופית.

 

כמובן שהקרחה כמו הפתרונות עבורה אינם מיועדים לגברים בלבד, שהרי נשירת שיער אצל נשים היא תופעה נפוצה לא פחות, וגם למרבה הצער הקרחה אצל נשים היא תופעה שקיימת, חייה ובועטת.

 

גם שיער בבית שחי אצל נשים עדיין נחשב כחושני אצל הצרפתים ואפילו אצלינו התופעה מנסה לעלות לכותרות, אבל אנחנו כחברה ישראלית דוחים את הפרדיגמה הזו מכל וכל. אנחנו אוהבים שיער על הראש וכמה שפחות שיער על הגוף, גם אם הטבע מספר לנו סיפור אחר לחלוטין.

 

ממה נגרמת נשירת שיער?

נשירת שיער יכולה להיות תקופתית והפיכה, כלומר נשירת שיער שמתרחשת בתוך זמן תחום ומפסיקה לאחריו, לרוב זו מתרחשת כתוצאה מגורמים שונים, חיצוניים או פנימיים. גורמים אלו יכולים להיות סטרס אקוטי או כרוני, כלומר תגובה נקודתית בסטרס קשה או סטרס שנמשך על פני זמן אלו משפיעים על מאזן ההורמונים שלנו בגוף ובאופן ישיר על השיער, האיכות שלו, הנראות שלו וכן על חוזק השערה ועל רמת הנשירה של השיער.

נשירת שיער אצל נשים יכולה לקרות על רקע שינויים הורמונליים כך למשל תופעת נשירת שיער בהריון היא נפוצה מאד בקרב רוב הנשים, כן נשירת שיער אחרי לידה. גורמים נוספים שמשפיעים על נשירת שיער הם גורמים כמו תזונה, מאזן ויטמינים ומינרלים בגוף, גיל, גנטיקה, טיפולי יופי ועוד. נשירת שיער נקודתית היא טבעית ולגיטימית, אבל היא תמיד מספרת לנו סיפור שחשוב להכיר, במיוחד במקרים שבהם השיער לשנו חשוב שלנו.

אתוס השיער וחשיבותו בחיינו- מדוע קשה לנו עם נשירת שיער?

אין שום דבר מוזר בכוח שאנחנו מעניקים לרעמה שעל הראש, שבימים טובים מתנוססת למרחוק ומהווה לא רק את כרטיס הביקור האולטימטיבי, אלא גורם כוח של ממש שיש בו עוצמה להשאיר רושם נפלא, שנשאר. 

 

לשיער שלנו כמה שימושים, אחד מהם הוא קליטה של אותות מהסביבה ולא בכדי אנחנו מתפקדים טוב יותר כשיש לנו שיער על הראש, זה לא רק עניין של תפיסה עצמית אלא עניין של ביולוגיה של ממש. זה לא שאי אפשר לחיות טוב בלי שיער על הראש, פשוט עם שיער על הראש שנראה נפלא, החיים טובים יותר.

המודעות לשיער וטיבו הולכת וגדלה ואתה הפתרונות השונים שקיימים כיום, חלקם מצוינים.

 

איך אפשר למנוע נשירת שיער?

חשוב להפנים שכאשר מדובר על גנטיקה ושינויים הורמונליים טבעיים לא ניתן למצוא פתרון אמתי לבעיית נשירת שיער, גם לא הקרחה, שהוא אינו בגדר התערבות כמו השתלה. במקרים מסוימים ניתן לעכב תהליכים, כמו עם תכשירים שונים שיש בשוק, שלעיתים אם תופסים את הבעיה בזמן ועושים את השימוש הנכון בתכשיר, בהחלט ניתן לראות האטה ניכרת של התקדמות הבעיה, אבל זה יעבוד רק לעיתים נדירות ככל הנראה ורק בתנאי שיעשה בזמן ובאופן הנכון.

מה שכן ניתן לעשות הוא להמנע ממתח מיותר, בפרט להמנע מלהיות בנוכחות של מתח רב ומתמשך, כן חשוב מאד להקפיד על תזונה ואורך חיים פעיל. תזונה שתומכת בבריאות השערה כוללות אבות מזון ספציפיים כמו אבץ וסידן. במצבים שבהם קיימת נשירת שיער על רקע חסך תזונתי, תזונה מאוזנת תעצור את הבעיה ותשקם אותה. בנוסף, ישנם תכשירים שונים 

איך אפשר לטפל בנשירת שיער?

הטיפול האולטימטיבי בנשירת שיער, שאינו נובע כתוצאה משינויים הורמונליים, תזונה או סטרס והנשירה הינה מגמתית כלומר קיימת כבר הקרחה שהיא בלתי הפיכה, הוא באמצעות השתלת שיער. בין אם אתם עושים את השתלת השיער בארץ או בין אם אתם בחורים באפשרות של השתלת שיער בקפריסין, השתלת שיער בטורקיה, השתלת שיער ביוון, או אפילו יעדים אחרים ברחבי העולם תוכלו להבטיח לעצמכם תוצאות מושלמות גם עם השתלת שיער סינטטי.

השתלת שיער לנשים הוא פתרון מקובל לא פחות ממה שהוא מקובל בקרב גברים, גם כאשר מדובר על השתלת שיער במפרצים בלבד. טיפול בנשירת שיער מוענק כיום במגוון של דרכים, אופנים ואפשרויות כך שכל אחד יוכל למצוא לעצמו את הפתרון הטוב ביותר עבורו החל מפתרונות נקודתיים לבעיות מקומיות ועד לפתרון הטוב ביותר שיעניק מענה בר קיימא ולאורך זמן.