נשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער הוא נושא דרמטי וכאוב אצל נשים, אך נשים כמעט ואינן מדברות על תופעה זו, אין כמעט אישה שתגיד שיש לה מספיק שיער, כל גברת בשלב זה או אחר ולפחות פעם או פעמיים בחייה חוותה נשירת שיער, נשים בגילאים שונים וחלקן צעירות ובריאות מאבדות שיער, אצל נשים זה לא קשור לעודף טסטוסטרון, 20% מהנשים בישראל סובלות משעירות יתר באזורים מסוימים בגוף, חצ'קונים ונשירת שיער, מדובר בתסמונת נפוצה ואצל נשים ממוצא צפון אפריקאי, נשים בנות עשרה, צעירות סובלות תופעות אלה וכמו כן משירת שיער, צריך לאבחן את נשים אלה, האבחון הוא פשוט באמצעות אולטרסאונד וניתן לעצור את התופעות הללו באמצעות גלולה מתאימה למניעת הריון. בהריון כל השעירות צומחות לכן יכולה להיות שעירות יתר ואחרי הלידה השיער חוזר לעצמו.

לגבי נשירת שיער עקב המחזור החודשי – כל מנת דם של מחזור חודשי יש איבוד רב של ברזל, ובחוסר ברזל יש דילול שיער ותופעה זו הפיכה לחלוטין, לכן צריך לאכול בצורה תקינה כדי להשלים את חוסר הברזל ולמנועה נשירת שיער.

נשים בגיל השלישי – כאשר נגמר המחזור החודשי ואין סיבה לאיבוד ברזל  ואם יש חייבים לשלול דימומים פנימיים במקרה של נשירת שיער, בגיל זה הטסטוסטרון עולה אצל נשים ולכן ניתר לראות תופעה בגיל זה כמו אצל גברים בגיל יותר מוקדם וסובלות מתהליך הקרחה והטיפול הוא זהה לטיפול במקרה של נשירת שיער והתקרחות.

 

מאמר זה מתבסס על הנאמר לפי ד"ר בר בכתבה זו, אם מצאתם בעיה כלשהי יש לדווח לבעל האתר הוא יתקן זאת במהירות.

כתיבת תגובה