נשירת שיער אצל גברים היא בעיה נפוצה. מדובר בסוגיה מורכבת שיש לה סיבות פיזיות ורגשיות כאחד. הם מנסים למצוא דרכים לעצור או להפוך את נשירת השיער במשך מאות שנים. בעידן המודרני, האפשרות הטובה ביותר תהיה שימוש בשמפו ומרכך טובים שיספקו הזנה לקרקפת ויסייעו בצמיחה מחודשת של שיער חדש.

במאמר זה, נדבר על מה גורם להתקרחות גברית, כיצד היא משפיעה על גברים ועל סוגי הטיפולים הזמינים לנשירת שיער לגברים. אנו גם מדברים על כמה אמצעי זהירות שניתן לנקוט לפני התחלת כל טיפול לשיקום שיער ומה שכדאי לדעת לפני שנכנסים למרפאת כל רופא לצורך תהליך זה.

ישנם מספר גורמים הגורמים לנשירת שיער אצל גברים, אך רובם אינם הפיכים.

הטריגרים הנפוצים ביותר לנשירת שיער הם הבאים:

-גורמים תורשתיים – ייתכן שגם ההורים, האחים או הילדים שלך חוו נשירת שיער.

-מצבים רפואיים – אם יש לך מצב כמו אנמיה, תת פעילות של בלוטת התריס, סוכרת או אלופציה אראטה, נשירת שיער עשויה להיות סימפטום.

-תרופות – תרופות מסוימות עלולות לגרום לשיער להידלדל או לנשור אצל אנשים עם מצבים או מחלות מסוימות.

נשירת שיער יכולה להשפיע על גברים בדרכים שונות במיוחד במקרים בהם הם סובלים מהתקרחות. זה נגרם בדרך כלל על ידי מחלות אוטואימוניות כמו זאבת או הפרעות בבלוטת התריס כמו מחלת גרייב.

ישנן סיבות רבות לנשירת שיער אצל גברים. הסיבות השכיחות ביותר הן גנטיקה, מתח, מחלות, זיהום וחוסר איזון הורמונלי.

נשירת שיער היא בעיה שכיחה בקרב אוכלוסיית הגברים. למעשה, יותר מ-50% מהגברים מעל גיל 20 נוטים לחוות נשירת שיער או הידלדלות עם הגיל.

נשירת שיער אצל גברים יכולה להיגרם מגנטיקה, וזו הסיבה שניתן לראות אותה בעיקר אצל גברים מבוגרים; תרופות מסוימות כמו כימותרפיה, שינויים הורמונליים כמו במהלך ההתבגרות, והפרעות כמו פעילות יתר של בלוטת התריס.

נשירת שיער אצל גברים היא בעיה שכיחה, אך הסיבות אינן מובנות היטב. חלק מהגורמים שיכולים להוביל להתקרחות גברית כוללים גנטיקה, הורמונים והזדקנות.

גברים בדרך כלל עוברים תהליך המכונה התקרחות גברית שבו הם חווים נשירת שיער איטית או מהירה. חשוב לזכור שלמרות שהרבה גברים עוברים את זה, לא כל גבר עומד לסבול מזה.

ישנן סיבות שונות להתקרחות גברית. חלק מהסיבות כוללות נטייה גנטית, שינויים הורמונליים, מתח ותזונה. גברים עשויים גם להיות בעלי סיכוי גבוה יותר לחוות נשירת שיער מכיוון שיש להם פחות זקיקי שיער צפופים מאשר לנשים.

נשירת שיער קשורה לעתים קרובות להזדקנות או לגנטיקה, אך היא יכולה להיגרם גם מבחירות לקויות של אורח חיים כגון עישון והשמנה.

התקרחות היא מצב בו השיער נושר; זה מתרחש בדרך כלל אצל גברים ונשים. הסיבה לכך היא בגלל חשיפה לטסטוסטרון, אשר מסונתז על ידי אנזים הנקרא 5-alpha-reductase.

נשירת שיער אצל גברים היא בעיה שכיחה מאוד והיא נגרמת על ידי מספר גורמים כמו גנטיקה. ישנן גם סיבות רבות אחרות כגון הפרעה בבלוטת התריס, מתח, תזונה לקויה, שימוש בסמים או תופעות לוואי של תרופות.

הסיבה השכיחה ביותר להתקרחות גברית היא נטייה גנטית לנשירת שיער שיכולה לעבור מדור לדור. סיבות אחרות כוללות מתח, תזונה לקויה, שימוש בסמים או תופעות לוואי של תרופות.

התקרחות גברית היא הסיבה השכיחה ביותר לנשירת שיער אצל גברים. זה מתרחש כאשר זקיקי השיער מתכווצים או מפסיקים לגדול, מה שמוביל לקו השיער נסוג והדלדלות למעלה.

לסיכום

נשירת שיער היא בעיה נפוצה המשפיעה על שני המינים, אך היא יכולה להיות שכיחה יותר אצל גברים בגלל גנטיקה. זה מתחיל בכך שהזקיקים מתכווצים ונעשים קטנים עם הזמן עד שהם נהרסים לחלוטין.

נשירת שיער יכולה להיגרם גם על ידי מחלות כמו אלופציה אראטה, מחלת בלוטת התריס, לופוס אריתמטוזוס או רבות אחרות.

נשירת שיער נגרמת בעיקר בגלל גורמים תורשתיים כמו רמות נמוכות של טסטוסטרון או נוכחות של הפרעות מסוימות הקשורות להורמונים כמו סוכרת, תת פעילות של בלוטת התריס ותסמונת שחלות פוליציסטיות (PCOS). סיבות אחרות כוללות מתח, תזונה לקויה, תרופות מסוימות כמו קורטיקוסטרואידים או גלולות למניעת הריון (BCP), ואפילו איכות מים ירודה. אך חשוב לזכור, הסיבה השכיחה ביותר לנשירת שיער אצל גברים היא הגנטיקה.

השתלת שיער

השתלת שיער יכולה להיעשות בעזרת זקיקים מאזורים אחרים בגוף כמו הראש, הרגליים והידיים למילוי נשירת שיער.

השתלת שיער היא ניתוח קוסמטי המתבצע בקרקפת במטרה להחזיר את צמיחת השיער. זה מבוצע בדרך כלל כדי לטפל בשיער שאבד עקב מחלה או טראומה.

זה לא פתרון קבוע ורק משקם את השיער שאבד, תוך שהוא לא משפיע על צמיחת השיער הטבעית בראש. זה יכול להתבצע על אזורים מקריחים, לעתים קרובות בשילוב עם שיטות אחרות של שיקום שיער. ניתן כיום לבצע השתלת שיער בטורקיה במחירם משתלמים במיוחד, כמו כן ניתן לעשות גם בישראל.

לפרטים נוספים לחצו כאן.