אם בשנים עברו היו מספרים לנו שבעתיד, עומדת להגיע טכנולוגיית השתלת שיער בזקן, השתלת שיער בגבות, במפרצים ועוד, אולי לא היינו מאמינים. אבל זו הקידמה של היום וככה העולם האסתטי-רפואי נראה בעידן הזה. אם כך, הנה מדריך מקיף עבור מי שמעוניין לעבור תהליך של השתלת זקן והשתלות שיער נוספות.

בעוד שחלק מאיתנו ניחנים בזקן מלא ועשיר, גברי ומסוקס, גברים אחרים ניחנים בשיער פנים דליל שמאט לצמוח, אם בכלל. כידוע לכולנו, ואף אחד לא מנסה להכחיש את זה כנראה, הביטחון העצמי שלנו מושפע מהאופן בו אנחנו נראים חיצונית. ובשנים האחרונות אפילו החלה אופנת זקנים שאי אפשר לפספס אותה. עבור גברים שניחנים בזקן דליל, הזמנים של היום עשויים להקשות במידה מסוימת. האדם מסתובב כשהוא הוא שואף לגדל זקן מלא וסבוך, אבל בפועל, במקרים רבים הישועה לא מגיעה מהגנים עצמם. וכשאין בגנים של האדם את היכולת לגדל שיער פנים מלא, נחלצת לעזרה הטכנולוגיה הרפואית של ימינו.

באילו מקרים אפשר לבצע השתלת שיער?

השתלת שיער היא אפשרית במקרים רבים, ביניהם במקרים של הרצון לגדל זקן מלא. השתלת שיער לגברים כוללת לא רק השתלת זקן, אלא גם השתלת גבות, השתלת שיער במפרצים, השתלת פאות לחיים ועוד. מעבר לכך שגברים נורמטיביים לחלוטין עוברים את הטיפולים האלו, קיימות גם אוכלוסיות נוספות אשר מבקשות לגדל שיער פנים וזקן.

קיימות בעולם לא מעט מטופלות אשר מבקשות לעבור ניתוחים לשינוי מגדר ומין, מה שמוביל את המטופלות האלו בהמשך לעבור גם את הטיפולים של השתלת שיער פנים. בפועל, בימינו מבצעים השתלת שיער לנשים, בדיוק כשם שמבצעים השתלות שיער לגברים.

מה עושים בכדי להשתיל זקן אצל המטופל?

בכדי להשתיל זקן אצל המטופל, למעשה יש צורך להשתמש בשיטה אשר מאפשרת את השליפה של זקיקי שיער ממקומות שונים בגוף. במילים אחרות, הרופא יצטרך לחלץ ולשלוף זקיקי שיער (מהשורש) ממקומות שונים בגוף, למשל מהעורף של המטופל.

לאחר חילוץ הזקיקים של השיער, משתילים את אותם זקיקים באזור המושתל, למשל באזור הפנים והזקן, פאות הלחיים ועוד. בכדי לבצע השתלת זקן בצורה מוצלחת, בדרך כלל יהיה צורך לעבור מספר טיפולים, רצף של השתלות שיער.

האם השתלת זקן כואבת?

ההשתלה עצמה לא אמורה לכאוב, והיא בדרך כלל גם לא כואבת למטופלים ולא מלווה באי נוחות. אבל בכדי להבטיח שתוכלו לעבור את התהליך במינימום אי נוחות, הרופא יאלחש את האזורים בהם מתבצעת ההשתלה והחילוץ של הזקיקים.

יש לציין, המכשור הרפואי מאפשר את השליפה של הזקיקים אחד-אחד. בפועל, יש צורך לשתול עשרות, מאות ולפעמים גם אלפים של זקיקי שיער. לאחר שהזקיקים נשלפים ומושתלים באזור המושתל, הם בעצם עתידים לשכפל את עצמם ולהגביר את צמיחת השיער באזור הזקן.

סיכויי הצלחת ההשתלה תלויים באיכות זקיקי השיער הנשלפים מהמטופל

במקרים לא מעטים, קורה גם שלמטופל אין מספיק זקיקי שיער איכותיים שניתן לשלוף ולשתול בזקן. במקרים אלו, ההמלצה הגורפת בדרך כלל תהיה השתלת שיער סינטטי בזקן. השתלת שיער סינטטי ביוון היא פופולארית מאוד, כמו גם בטורקיה ובישראל, בקפריסין ובמדינות רבות אחרות.

אם אתם מעוניינים לבצע השתלת שיער סינטטי ביוון או בכל מדינה אחרת, יש לקחת בחשבון שהשיער המושתל אצלכם – לא יהיה שלכם. מקורו יהיה במעבדה, הרי הוא סינטטי. זה לא אומר שהשיער המושתל יהיה איכותי פחות, וזה גם לא אומר שהצמיחה של השיער המחודש תהיה פחות חזקה.

שכפול זקיקי השיער בעזרת שיטות השתלה שונות

הטכנולוגיה הרפואית בימינו מאפשרת את ההשתלה האיכותית של זקיקי שיער אשר ניתנים לשכפול, שזו למעשה השיטה של השתלות השיער. בסופו של דבר, המטרה בהשתלת השיער היא תמיד אותה מטרה, לא משנה באיזו שיטת השתלה משתמשים.

בפועל, המטרה תהיה השתלת זקיקים אשר ניתנים לשכפול. השכפול הוא הצמיחה של זקיקי השיער במקום המושתל, מה שאפשרי בעזרת זקיקים סינטטיים או אמיתיים. בין אם אתם מעוניינים לבצע השתלת זקן, השתלת גבות או השתלת שיער סינטטי, תמיד יהיה חשוב במקביל גם לקחת בחשבון את נושא המחירים.

מחירי השתלת שיער בזקן ובכלל

מחירי השתלת שיער נעים בין טווחי מחירים של כ-3.5 אירו ועד 5 אירו לזקיק שיער אחד. מאחר שאף מטופל או מטופלת לא משתילים זקיק שיער אחד אלא כמות גדולה יותר, המחיר מסתכמים באלפי שקלים. אם למשל תרצו לעבור השתלת שיער בטורקיה או השתלת שיער בקפריסין, המחיר הממוצע עבור השתלת שיער בזקן יהיה כ-7,000 ₪ – 9,000 ₪.

אבל חשוב לציין פרט מהותי, המחיר של הפרויקט לא יסתכם בעלויות של 9,000 ₪ . בפועל, רוב המטופלים יעדיפו לקבל סיוע חיצוני מאת חברה פרטית אשר מלווה את התהליכים האלו של השתלות שיער בחו"ל. אם למשל אתם עתידים לעבור השתלת שיער ביוון או השתלת שיער בטורקיה, יהיה צורך בסיוע חיצוני שדובר את השפה הטורקית או היוונית.

עלויות נוספות של השתלת זקן בחו"ל

הסיוע מתקבל במהלך הבירוקרטיות השונות, התהליכים הרפואיים, תהליך ההחלמה ועוד. ומאחר שהסיוע הזה לא זול במיוחד, חשוב לשקלל אותו בעלות הכוללת של השתלת השיער. אם אתם בוחרים לעבור השתלת שיער זקן בישראל, כמובן שהעלויות האלו של סיוע חיצוני כלל לא יהיו רלוונטיות.

מעבר לכך, גם חשוב לזכור שאתם תוכלו להחלים בישראל, מדינת האם שלכם. ואם אתם מתכננים לעבור את ההשתלה בקרוב, אז אנחנו רוצים שתבחרו גם את העיתוי הנכון עבור ההשתלה. רוב הרופאים ימליצו לכם לעבור את ההשתלה לקראת חודש ספטמבר. זאת, מתוך 2 סיבות עיקריות.

הסיבות לכך שמומלץ לעבור השתלת זקן לקראת ספטמבר

מצד אחד, אתם יכולים לעבור השתלת זקן לקראת ספטמבר מכיוון שזהו החודש שלקראת חגי ישראל. זה אומר שאתם לא תצטרכו לקחת ימי חופש מהעבודה עבור זמן ההתאוששות וההחלמה מהתהליך. הסיבה השנייה לכך שמומלץ לעבור את התהליך לקראת ספטמבר היא, שיהיו לכם מספר חודשים להחלים לפני שהקיץ מתחיל.

כל רופא להשתלות שיער יגיד לכם בוודאות דבר אחד – אסור להיחשף לשמש חזקה לאחר השתלות שיער לגברים או השתלות שיער לנשים. אמנם תצטרכו לחבוש כובע או להשתמש באמצעי הגנה מהשמש, אבל החל מחודש ספטמבר ועד לחודש אפריל – אין סכנה מוגברת בחשיפה לשמש הקופחת. אחרי חודש אפריל, אם תעברו את ההשתלה, כבר תצטרכו להתגונן מהשמש במידה משמעותית יותר.

בחירת קליניקה להשתלות שיער בחו"ל ובארץ

בכדי לבחור נכון את הקליניקה שבה תעברו את השתלת השיער, יהיה חשוב לברר את המוניטין המקצועי של אותה קליניקה. אם אפשרי, תבקשו אפילו רשימת מטופלים שיכולים לשוחח אתכם טלפונית ולהמליץ לכם על טיב הטיפול שקיבלו מהקליניקה.

ובכדי לדייק את הבחירה שלכם אפילו עוד יותר, אנחנו נמליץ לכם על קבלת מספר הצעות ממספר קליניקות להשתלות שיער. קחו את הזמן, תשוו בין ההצעות ותחליטו מה הכי נכון לכם. בשורה התחתונה, זו ההחלטה שלכם. ואם אפשר, נסו גם לקבל המלצות על קליניקות מבני המשפחה, מהחברים או ממכרים לעבודה.